Модератор

Або редактор. Це не одне й те саме - от про це і поговоримо тут, а може і в цільовому форумі.

Що таке модератор?


Жоден форум в Мережі не може існувати без хазяїна. Власне, не хазяїна, а розпорядника, бо хазяїном може бути і інша людина, яка не втручається в поточні справи, а от порядкувати в форумі хтось має. То і є модератор (ще кажуть контент-менеджер, адмін).

Абсолютно так само, як в залі супермаркету. Там завжди є адмін. Він стежить за порядком, забезпечує комфорт відвідувачам. В форумі чи то групі так само.

В нашому проекті теж мають бути  люди, що підтримують в робочому стані інформаційні канали окремих округів або, що майже те саме, окремих депутатів. І цілком можливо (ми маємо в рамках проекту до цього бути готові), що цей форум у того модератора буде перший у житті. А як не перший? То чудово, такі люди вже створили свої форуми і працюють. Але ж може таке бути, що готових модераторів на окрузі якось відразу і не побачиш? Так, таке може бути і зокрема саме на Вашому, шановний читачу. І що робити?

Навчатись (це група Український модератор) і ставати модератором. Ми гарантуємо, що це не вимагає жодної додаткової підготовки. Як ви вже тут, маєте комп'ютер, акаунт Фейсбук, буваєте в мережевому товаристві, то ми зробимо вас модератором дуже скоро. Ні, не асом тої справи - це залежить від особистого бажання навчатись далі, але сформувати свою групу для свого округу і побачити в ній свого депутата ви зможете.

План дій


Він дуже простий:
1. Створити групу з назвою "Миколаїв. Мій депутат міськради. ХХ"
2. Налаштувати групу (що таке, для чого, режими використання, обкладинка)
3. Знайти свого депутата, запросити в групу.
4. Презентувати групу у загальному каналі.
Що складного? Ну, хіба що треба пошукати номер свого округу. На жаль, поки що ми не можемо послатися на досвід тих, хто це вже зробив. Будемо сподіватись, що це невдовзі зміниться.

Є запитання? То ви вже з нами



А редактор? А редактор не опікується експлуатацією, технічними питаннями, він дбає про те, щоб відвідувачам групи було цікаво. Підтягує новини, посилання на цікаві публікації, підтримує дискусію. Так, це може робити і модератор. Може, але тоді він вже адмін-редактор. А може приятель? О, сформувалась редакція каналу: репортери, секретарка, водій і охоронець.

А може модератором, а ще й редактором-адміном бути депутат чи кандидат в депутати? Чому ні, будь ласка. Може хтось буде побоюватись, що у цьому випадку адмін буде якось зловживати своїм становищем? Це виключено, адже в нас є загальний канал, в якому всі такі спроби можна буде розглянути, засудити і, таким чином, хто ж піде на такі ризиковані кроки. Відкритість, здорова конкуренція - накращі ліки від будь-яких зловживань.

А може бути адміном школяр або вчитель?  Це було б чудово. І практичне навчання інформаційним технологіям, і участь в громадській роботі. В цьому сенсі, як вчитель, то краще не з інформатики, а з історії чи суспільствознавства. А доступ до Інтернету можна організувати як зі шкільного комп'ютерного класу, так і з бібліотеки (див. сторінку Партнери)

До роботи?

Постскриптум. Свобода слова


Окреме і дуже важливе питання.

Модератори, будь ласка, не вживайте премодерацю, а видалення повідомлень, тим більше вилучення з форуму учасників застосовуйте тільки у виключних випадках. Намагайтесь створити таку атмосфери спілкування, щоб тролі й хулігани просто не мали жодного шансу на увагу.

Користувачі, поважайте модераторів як представників громади, намагайтесь вирішувати повсталі спірні питання в особистому спілкуванні через приватний канал.

Спірні питання можна винести на третейське обговорення в окремому форумі.



6 коментарів:

  1. Тому, хто думає про те,чи взятись за такв роботу, дуже раджу таку от книжку:
    http://uamoderna.com/biblioteka/hrytsak-26-percent?fb_action_ids=845303632174850&fb_action_types=og.comments

    ВідповістиВидалити
  2. Познайомивсяз цікавою ФБ-групою. Називається ИТ-волонтери Николаева. Це тут: https://m.facebook.com/groups/1689701121262614
    Може там є бажаючі взятись за цю справу?

    ВідповістиВидалити
  3. Цікава ідея.Прочитаю книжку, може й візьмусь

    ВідповістиВидалити
  4. Спасибі, пане Андрію, скажете, в чому сумнів.
    Коли я справу починав, думав, за місяць-другий з десяток груп буде. Адже в нас стільки активістів, всі при гаджетах, жобних проблем.
    Виявилось, все складніше. А в чому саме? Тут Ваше бачення, Ваші відчуття дуже і дуже важливі. Можливо містять ключ чи відповідь.
    Не зникайте.

    ВідповістиВидалити
  5. Це я Вам маю дякувати за "пищу для мозга". Не виходить тому, що у нас багато чого люблять робити на словах, в коли доходить до справи, у більшості випадків "активісти" лопаються як мильні бульбашки.
    Групу у ФБ створити не штука, але де знайти такого дупутатя, який би звітував за кожен тиждень (відео+документи і був активним у групі хоч годину на день)? За таким би вже і інші почали б підтягуватися, бо безкоштовна реальна реклама ще нікому не заважала.
    Якось так.
    P.S. Я вже майже рік не живу у миколаєві, хоча раз на місяць-два на вихідні до друзів приїжджаю на вихідні. Ну і фід "Прєступності нєт" читаю регулярно

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Ні, пане Андрію, мій задум набагато скромніший.
      По-перше, депутат нам не потрібен як такий. Наша з Вами мета - діюча група. Формально чи технічно. І Ви з урахуванням фаху є її адмін.
      Далі я за допомоги знайомих журналістів і політологів шукаю студента або політика (необраного кандидата), щоб він під прикриттям Вас з технічного боку взявся за роботу саме як редактор чи контент-менеджер. Це другий етап.
      І тільки потім будемо витягувати депутата. В останню чергу.
      Подивіться 26 округ - щось подібне очікую на інших. Розрахунок не на депутатів, а на виборців, що мають потроху зацікавитись своїми депутатами і витягти їх на світло фейсбукове. От яка патетика вийшла.
      Зважуйтесь - залишити групу Ви завжди зможете. А фізична присутність абсолютно не потрібна.

      Видалити